Vnitřní elektrické podlahové topení

Elektrické podlahové topení je moderní alternativou klasických způsobů vytápění.

Elektrické podlahové topení se skládá z elektrického odporového kabelu zabudovaného do podlahy a regulačního systému. V topném kabelu probíhá přeměna elektrické energie na teplo jako u jediného systému s účinností 100%. Jádro s izolací topného kabelu je opředené síťkou z měděných drátů, která funguje jako ochranný vodič a také jako ochrana před elektromagnetickým zářením.

Místnost
Místnost

Topné rohože dodáváme s tepelným výkonem od 100 do 150 W a topné okruhy s tepelným výkonem od 90 do 3750 W, pro připojení k elektrické síti 230 a 400 V, ale také 12 a 24 V. Elektrické topení nevyžaduje žádnou údržbu, životnost se pohybuje v desítkách let a je prakticky stejná jako u samotné budovy, ve které je zabudované.

Topné rohože

Topné rohože se skládají z textilní tkaniny o šířce 50 cm, na které je v pravidelných intervalech připevněn topný kabel o průměru do 3 mm zabezpečující vlastní tepelný výkon rohože. Topný kabel má na obou koncích zakončení tzv. studeným koncem, standardně dlouhým 2 m, pro bezpečné připojení k elektrické síti.

Topné okruhy

Topné okruhy jsou vyrobeny z topných kabelů přesných délek, které zajišťují bezpečné uživání topného systému bez rizika přehřátí nad 80 °C. Na obou koncích topného okruhu jsou tzv. studené konce, standardně dlouhé 2 m, pro bezpečné připojení k elektrické síti. Topné okruhy jsou určeny podle typu použitého topného kabelu pro vytápění interiérů i exteriérů na pokládku do běžných stavebních materiálů.

Termostaty, regulátory a další příslušenství

Elektrická energie je médium, které se dá nejlépe a nejrychleji regulovat. Z tohoto důvodu je regulace elektrického podlahového topení rychlá, přesná a úsporná. Lokální elektrická podlahová topení jsou ovládána zpravidla termostaty, kdy je možno topit v každé místnosti individuálně bez nutnosti spouštění celého topného systému. Moderní regulátory umožňují programové zvyšování a snižování teploty v místnosti s možností zadání časového programu, což také představuje další úsporu energie.

Dále nabízíme také bezdrátové digitální termostaty, GSM moduly pro ovládání topení pomocí SMS zpráv, řídící jednotky pro bezdrátové ovládání topení celého domu s komunikační klávesnicí, atd.